ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9625482
*
nr 962 5482
Spegel
Indien, rikt skulpterad ram, höjd: 50 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 20:19:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 21:08:33
1
250 kr
16/5 21:24:11
2
150 kr
16/5 21:24:11
1
200 kr (Budbetjänt)
16/5 21:24:51
2
250 kr
16/5 21:24:51
1
250 kr (Budbetjänt)
16/5 21:25:13
2
300 kr
18/5 18:52:42
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien indien indisk rikt skulpterad ram spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 962 5482
Spegel
Indien, rikt skulpterad ram, höjd: 50 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 21:08:33 | 1 | 250 kr |
16/5 21:24:11 | 2 | 150 kr |
16/5 21:24:11 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
16/5 21:24:51 | 2 | 250 kr |
16/5 21:24:51 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
16/5 21:25:13 | 2 | 300 kr |
18/5 18:52:42 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien indien indisk rikt skulpterad ram spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45